Hľadáte nový svet. Prestaňte ho hľadať. Začnite ho tvoriť.

Autor: Róbert Čambál | 21.4.2011 o 8:12 | Karma článku: 5,02 | Prečítané:  552x

Mnoho ľudí, žije v ilúzii, že im na tomto svete niečo patrí. Vytvárajú sa rôzne zmluvy, listy vlastníctva, ktoré túto ilúziu ešte znásobujú. Človek prichádza na Zem nahý a nahý z nej odchádza. Všetko čo ho tu obklopuje je, akoby v prenájme.

Láska je pre každého zadarmo. Na Zem prichádza láska v podobe tepla, vody, svetla. Vďaka nej existuje život. A k tomu človek, aby si ju dokonale vychutnal potrebuje slobodu. To znamená nebyť na nič naviazaný. A tu je problém. Ľudia sú tak závislí na materiálne, že ani nevnímajú lásku, ktorá sa prihovára každému a každý okamih. Viete si predstaviť, že by nebolo „obyčajné“ svetlo ? Nový svet je ľahko vytvoriteľný. Človek sa musí odpútať od materiálna a tak získa slobodu. Kto to dokáže, objaví niečo neopísateľné. Zbaví sa strachu. A to je ďalší krok pri tvorbe nového sveta. Kto sa naháňa za materiálnom, podobá sa na osla, ktorému pol metra pred oči dáte mrvu. Ide, ide až do skonania za tou mrkvou. Materiálno je to isté. Dosiahnete auto, chcete lepšie. A tak je to zo všetkým. Vytvoriť nový svet znamená zastaviť sa a užívať si to, čo človek pri naháňaní sa za „mrkvou“ nevidí.

http://cambalrobert.webnode.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?